Zapytaj o termin

Last Minute

Niechorze

Malowniczo położone w Gminie Rewal Niechorze jest najbardziej atrakcyjną pod względem walorów turystycznych miejscowością Wybrzeża Rewalskiego. Oprócz przepięknego, czystego morza i szerokich, piaszczystych plaż to pełne uroku, niewielkie miasteczko może zaoferować swoim gościom również wiele innych ciekawych atrakcji.

To właśnie w Niechorzu znajduje się najpiękniejsza na polskim wybrzeżu latarnia morska. Ta posadowiona na wysokim klifowym brzegu 45 metrowa budowla jest symbolem Wybrzeża Rewalskiego. Z jej tarasu widokowego można podziwiać wspaniałą panoramę  Niechorza, okolicznych miejscowości, jeziora Liwia Łuża i morza na odległość kilkunastu kilometrów.

Położone kilka centymetrów nad poziomem morza jezioro Liwia Łuża należy do najgłębszych w Polsce zbiorników przybrzeżnych. Osiąga głębokość do 1.7 metra. Kanał Liwka łączy jezioro z Bałtykiem. Liwia Łuża jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego i rezerwatem przyrody.

Jako jedyna z miejscowości Wybrzeża Rewalskiego Niechorze posiada kilkudziesięciometrowe, betonowe molo. Molo stanowi  promenadę spacerową, jest też znakomitym miejscem do wędkowania.

Niechorze było dawniej osadą rybacką. Obecnie również kilka kutrów wychodzi  w morze z bazy rybackiej położonej niedaleko mola. Oprócz sposobności obejrzenia wyciągniętych na plażę charakterystycznych żółto-czarnych łodzi, dodatkową atrakcją jest możliwość popłynięcia kutrem na połów, a przynajmniej zakup ryby prosto z sieci.

Zainteresowani historią i specyfiką zawodu rybaka powinni skierować swoje kroki do Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znakiem rozpoznawczym muzeum jest plenerowa ekspozycja tradycyjnych łodzi rybackich. W środku zwiedzający znajdą wiele eksponatów poświęconych rybołówstwu morskiemu oraz historii Niechorza.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy każdemu podróż jedną z już nielicznych w naszym kraju kolejek wąskotorowych. Przejażdżka zabytkową „ciuchcią” na trasie Pogorzelica – Trzęsacz z zawrotną prędkością 30 kilometrów na godzinę z pewnością pozostanie w pamięci.

Nieprzypadkowo wspominamy o Trzęsaczu. W tej małej miejscowości znajduje się zabytek na skalę europejską – ostatnia ściana średniowiecznego kościoła podmytego falami Bałtyku. Ruiny w Trzęsaczu  należą z pewnością do najbardziej fascynujących miejsc na polskim wybrzeżu.

Niechorze.pl